Archiwum - czerwca 2011

Nasza Przychodnia Komentarze (12)
29. czerwca 2011 20:50:00
linkologia.pl spis.pl

Specjalizujemy się w hematologii i wszechstronnej diagnostyce. Dr. Janina Łukaszewska weterynarz wrocław prowadzi warsztaty z tej dziedziny dla lekarzy z całej Polski. Konsultujemy przypadki także z innych lecznic poza Wrocławiem, np. kliniki dr Pępiaka w Szczecinie, Przychodni Cztery Łapy w Gorzowie Wlkp., Kliniki dr Glińskiej w Częstochowie, Kliniki dr Mikołajczaka w Toruniu i wielu innych. Współpracujemy ze specjalistami z różnych dziedzin, w razie konieczności konsultujemy się także ze specjalistami zagranicznymi. Prowadzimy działalność szkoleniową, prowadzoną przez dr Łukaszewską, oraz zapraszamy do prowadzenia warsztatów znanych specjalistów.

Nasza lecznica weterynaryjna jest jedną z pierwszych instytucji tego typu powstałą na terenie Wrocławia zajmującą się profilaktyką i leczeniem zwierząt. To, co wyróżnia ją spośród innych szpitali dla zwierząt to tradycja, skuteczność i renoma ugruntowana przez lata jej działalności. Nasi wysoko wykwalifikowani lekarze weterynarii dysponujący gruntowną wiedzą i bogatym doświadczeniem gotowi sa pomóc zwierzętom w takich dziedzinach jak chirurgia, okulistyka, stomatologia, laseroterapia, położnictwo, urologia, dietetyka, diagnostyka obrazowa - RTG, USG badania laboratoryjne i wielu innych.
 


Uwaga na wściekliznę! Natychmiast zgłośmy taki przypadek u weterynarz wrocław. Wścieklizna - to choroba zakaźna. Wywołuje ją zarazek. Człowiek ulega zakażeniu najczęściej wskutek ugryzienia przez zwierzę chore na wściekliznę, w Polsce najczęściej przez psa lub kota, a ostatnio coraz częściej przez dzikie zwierzęta, jak lisy czy wilki. Zarazek wścieklizny znajduje się w ślinie zwierząt chorych już na 10 dni przed objawami choroby. Właściciele psa stwierdzają zmianę w jego usposobieniu na kilka dni przed wystąpieniem wyraźnych objawów wścieklizny. Nie zawsze jednak zdają sobie sprawę z tego, że u psa rozwija się ta choroba. Pies dotychczas miły, towarzyski, nagle staje się smutny, przestaje jeść, a przede wszystkim pić (wścieklizna nazywa się inaczej wodowstrętem), unika słońca, chowa się w cień, głos psa staje się zachrypnięty i szczególnie na ten objaw zaczynają zwracać uwagę domownicy. W okresie rozwiniętej już choroby pies jest niespokojny, ma napady podniecenia, jeśli jest uwiązany na łańcuchu - zrywa go i ucieka. Po drodze kąsa nie tylko ludzi, ale i zwierzęta. W czasie rozwiniętej choroby wzrok psa jest błędny, z pyska ścieka mu piana, ogon ma spuszczony, sierść zjeżoną, a w mniej więcej 5 dni później pies ginie z powodu porażenia - paraliżu.  

weterynarz wrocław
 

lukaszewscy : :

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123